Metsarahva päev

Autor:

Kaisa Viira
Metsarahvapäeva logo metsa taustal
Üle Eesti

Lisainfo

Info Metsarahva päeva kohta:
Tel: 5881 1462

Tule 18. septembril Metsarahva päevale ja vali endale meelepärane ringkäik mitmekümne erineva metsaga seotud tegevuse hulgast.

 

Tutvu Eesti ilusate ja hoolitsetud metsadega, osale metsaretkedel, külasta ägedamaid puidutööstuseid ning õpi koos metsateadlaste ja metsahoidjatega tundma metsa eluringi. Tegevusi leidub igas Eesti maakonnas nii maal kui ka linnade lähedal. Valikus on programme peredele ja ka sügavama huviga täiskasvanutele. Päeva jooksul on võimalus omandada tarkusi metsas hakkama saamisest, metsa hoidmisest, puidu väärindamisest ning Eesti metsa loodusest ja ajaloost.

 

KUIDAS PÄEVAST OSA VÕTTA? 

 

Päevast osavõtmiseks tuleb valida endale meelepärane ringkäik ja registreerida oma osalus. Tutvu ürituse kaardiga www.metsarahvapaev.ee ja pane kokku enda päev metsas!

 

Igale üritusele saab registreeruda kindel arv külastajaid. Vabade kohtade täitumisel ei ole enam kahjuks võimalik ringkäigule registreeruda.

 

Metsarahvapäevale tule palun COVID tõendi ja hea tervisega. Piiratud alal ja siseruumides toimub sissepääs vaid COVID tõendi alusel. Juhul, kui plaanid tulla lastega, täpsusta ringkäigu lisainfost üle, kas metsaretke jooksul läbitav distants on lastele sobilik. Oluline on samuti arvestada ilmaolude ja keskkonnaga. Kindlasti vali kinnised ja mugavad jalanõud ning ilmastikule vastavad riided. Võta kaasa ka varuriided.

 

Lastele on oluline rääkida, et metsas peab käituma ettevaatlikult ja püsima grupis koos oma vanematega. Metsas ootame külalistelt vaikset olemist, et mitte häirida seal elavaid loomi ja linde. Kuna Metsarahva päeva toimumise ajal saab endiselt kohata metsas roomajaid ja käes on põtrade aktiivne liikumisaeg, jälgi palun ümbrust ja vaata, kuhu astud.

 

Alexela kogukonnaprogrammi poolt on igale külalisele kohapeal janu kustutamiseks taaskasutatavast plastist pudelivesi, mille tootmisel on kasutatud 100% roheenergiat.

 

Metsarahva päeva peakorraldajaks on MTÜ Eesti Metsaselts, mille liikmed on Luua Metsanduskool, Eesti Maaülikool, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit, Eesti Erametsaliit, SA Erametsakeskus, Eesti Metsaüliõpilaste Selts, RMK, HD Forest, SA Järvselja Õppe- ja Katsemetskond, Eesti Metsateenijate Ühing, Jõgevamaa Metsaselts, Eesti Puidumüügikeskus.

 

Metsarahva päeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Märksõnad