Keskkonnaagentuur ja PÖFF aitavad üheskoos keskkonnateemasid mõtestada

Autor:

Linda Pall
Keskkonnaagentuur ja PÖFF aitavad üheskoos keskkonnateemasid mõtestada
Goumbik. Pixabay
Märksõnad

Keskkonnaagentuur esitleb teist aastat järjest Pimedate Ööde filmifestivalil (PÖFF) keskkonnafilmide eriprogrammi, et aidata kinosõpradel paremini jõuda teemadeni, mis puudutavad kogu ühiskonda. Lisaks avavad agentuuri ulukispetsialistid terve festivali vältel läbi lühikeste videoklippide PÖFFi vapilooma hundi olemust.

 

Keskkonnafilmide eriprogramm ei jaga hinnanguid või tegutsemisjuhiseid, vaid programm jälgib keskkonnateemasid pigem inimlikust vaatenurgast.

 

PÖFF stardib täna, 12. novembril. „Ühisosa leidmine PÖFFiga pole olnud raske, kuna lisaks hundile, kes on festivali vapiloom ja üks ulukitest, mida agentuur seirab, on meie jaoks oluline, et riigipiire mittetundvad mitmekihilised keskkonnateemad jõuaksid võimalikult suure hulga inimesteni,” kommenteeris Keskkonnaagentuuri juht Taimar Ala. 

 

Ala usub, et kui suudame inimesi positiivselt suunata läbi filmikunsti sõnumite keskkonnateadlikumaid valikuid tegema, oleme kõik võitnud. Keskkonnaagentuur lähtus koostöö alustamisel aasta tagasi põhimõttest, et uued algatused on olulised ja keskkonnateadlikkuse kasvatamine on oluline. “Lisaks aitavad erinevad käsitlused mõtestada arusaamu tänasest keskkonna olukorrast," leiab ta. 

 

Keskkonnaagentuur vastutab igapäevaselt riikliku keskkonnaseire korraldamise eest, annab prognoose ja hoiatusi keskkonna, sealhulgas ka ilmateenuse, valdkonnas.

 

Keskkonnafilmide eriprogrammis näeb käesoleval aastal kokku viit erinevat filmi. Ülevaadet näeb siit.

 

Keskkonnaagentuuri kinokutse, millesse on kaasatud agentuuri ulukispetsialistid Marko Kübarsepp ja Peep Männil.

 

Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF) vältab 12. – 28. novembrini. 

 

___________________________

Uudise autor: Keskkonnaagentuur

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!