Keskkonnaagentuuri sünoptik Kairo Kiitsak valiti Eesti kõige mõjukamate inimeste hulka

Autor:

Linda Pall
Keskkonnaagentuuri sünoptik Kairo Kiitsak valiti Eesti kõige mõjukamate inimeste hulka
Keskkonnaagentuur
Märksõnad

Delfi ja Eesti Päevaleht avaldasid selle aasta sada kõige mõjukamat Eesti inimest. Nende seas on ka Keskkonnaagentuuri sünoptik Kairo Kiitsak, kes on paljude eestlaste südamed võitnud. Teda on avalikkuses nimetatud ka Eesti kõige täpsemaks ja inimkeeli kõnelevamaks sünoptikuks. Uurisime Kairolt, kuidas tal on niivõrd palju fänne, mida Keskkonnaagentuuris töötades kõige enam naudib ja mida arvab sellest, et on sel aastal Eesti üks mõjukamaid inimesi.

 

Ilma vastu tekkis Kairol huvi 12-aastaselt, aasta oli siis 2010. Sel ajal hakkas ta esimest korda kirjutama pisikesi ilmajutukesi meediasse. Aktiivselt hakkas Kairo ilma- ja loodusnähtusi pildistama ja filmima 2013. aastal.

 

Palju õnne, Kairo! Kuidas Sa teada said, et oled Delfi ja Eesti Päevalehe poolt valitud aasta üheks kõige mõjukamaks inimeseks ning kuidas seda uudist vastu võtsid? 

 

Kairo: Mulle tuli see suure üllatusena. Olin parajasti tööl, koostasin ilmaprognoosi ja korraga tuli telefonile sõnum ühelt sõbralt koos õnnitlusega. Küsisin sõbra käest, mis puhul ta mind õnnitleb. Koheselt ei saanud arugi, olin täiesti segaduses.

 

Pärast väikest vestlust oli siis asi selge. Võtsin pärast seda Delfi artikli lahti ja seal siis oligi minu nimi koos pildi ja toreda iseloomustusega. Naeratus tuli kohe näole. Tegi südame soojaks. Selline tunnustus on väga hea motivatsioonisüst. 🙂

 

Kui kaua oled hobisünoptikuna/sünoptikuna tegutsenud ja mis Sulle selle töö juures kõige enam meeldib?

 

Minu hobisünoptiku teekond sai alguse ühismeedias 2013. aastal, vahetult enne keskkooli astumist. Keskkonnaagentuuriga liitusin 2020. aasta augusti alguses. Nüüdseks olen siin juba rohkem kui aasta töötanud ja mulle meeldib siin väga. Kindlasti on palju noori, kes unistavad, et saaksid hobi siduda tööga. See ei pruugi kõigil õnnestuda. Eks selle nimel tuleb vaeva näha. 

 

Sünoptikutöö paneb hästi proovile ja muudab selle töö huvitavaks. Ilm pole kunagi ühesugune, vaid muutub pidevalt. Inimesed mõtlevad küll, et mis selles ilmaprognoosimises ikka nii keerulist saab olla, aga kui nad peaksid seda ise reaalselt järele proovima, siis ilmselt saaksid aru, et tegelikult pole see niisama lihtne.

 

On õnnestumisi, vahel ka ebaõnnestumisi, aga iga tagasilöök teeb tugevamaks. Minul kui ilmahuvilisel on väga põnev seda tööd teha koos oma heade kolleegidega. 

 

Mis on Sinu edukuse saladus ehk kuidas on Sinu jälgijate arv nii suureks kasvanud ning miks Eesti inimesed Sind nii palju toetavad ja usaldavad?

 

Ma usun, et kui teha asja südamega, suure pühendumusega ja olla inimestega järjekindlat ühenduses, siis on ka tulemust. 🙂 

 

Mis Sulle Keskkonnaagentuuris töötamise juures kõige enam meeldib?

 

Head toetavad kolleegid ja põnevad üritused, aga ka oluliselt suurem ja põnevam vahendite hulk oma töö tegemiseks. Mulle meeldib ka see, et Keskkonnaagentuur toetab võimalust teha kaugtööd. 

 

Palju õnne, Kairole! Jätkuvalt jõudu, indu ning täpseid prognoose!

 

Keskkonnaagentuuri pere on Sinu üle väga uhke.

 

 

 

___________________________

Uudise autor: Keskkonnaagentuur

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!