Keskkonnaamet ootab turismiettevõtjaid säästva turismi seminarile

Autor:

Linda Pall
Keskkonnaamet ootab turismiettevõtjaid säästva turismi seminarile
LUM3N. Pixabay

Teisipäeval, 7. detsembril 2021 korraldab Keskkonnaamet säästva turismi koolitusseminari Matsalus. Seminaril arutatakse, kuidas saavad eri tüüpi turismiettevõtjad kohandada säästva turismi põhimõtteid oma tegevusse.

 

Matsalu, Soomaa ja Lahemaa rahvuspargid on Euroopas tunnustatud kui säästva turismi piirkonnad. Euroopa Kaitsealade Liidu omistatav viieaastane sertifikaat on kvaliteedimärgis, mis tõendab, et sihtkoha turism on kvaliteetne ja arvestab loodust hoidvate põhimõtetega.

 

„Säästva turismi sertifikaadi pälvinud piirkonnad moodustavad võrgustiku nii kohalikul kui ka Euroopa kaitsealade tasandil. See kogukond aitab hoida turismi head kvaliteeti ning loob ühise võrgustiku vastutustundlike sihtkohtade, nende külastajate ja oma kaitsealast hoolivate elanike vahel,“ tähendas Keskkonnaameti looduskaitse korraldamise osakonna projektijuht Nele Sõber. Ta lisas, et loodusturism ja elurikkus on omavahel tihedalt seotud, kuna turismiettevõtluse edukus sõltub otseselt ökosüsteemide heast seisundist.

 

Euroopa Kaitsealade Liit annab säästva turismi sertifikaati nii sihtkohtadele kui ka piirkonna ettevõtjatele. Turismiettevõtja kvaliteedimärgist saab taotleda liidu Põhja- ja Baltimaade sektsiooni kaudu.

 

7. detsembril toimuval koolitusseminaril saavad Soomaa, Matsalu ja Lahemaa piirkonna turismiettevõtjad tutvuda Läänemaa turismiettevõtjatega ning üheskoos arutada, kuidas säästva turismi põhimõtteid juurutada ning millistele kriteeriumitele peaks turismiettevõtja kvaliteedimärgise taotlusvorm vastama. Osalema on oodatud turismiettevõtjad ja kõik teised huvilised. Huvilistel palume registreerida hiljemalt 3. detsembril 2021 siin .

 

Seminar on esimene kohtumine koolitussarjast, mille eesmärk on jagada kogemusi ja arutleda säästva turismi teemadel kohalikul tasandil. Kohapeal toimub arutelu kontrollitud ruumides, kus saavad osaleda vaid terved ja COVID tõendiga osalejad. Siseruumides palume kõigil kanda maski. Sellele järgnev kokkusaamine on kavas 14. detsembril Zoom’i veebikeskkonnas, kus koolitaja Kaisa Linno MTÜ Lahemaa Turismiühingust annab ülevaate säästva turismi põhimõtetest. 

 

Esimese säästva turismi seminari päevakava, registreerimislingi ja rohkem teavet leiab kaitsealade veebilehelt . Tutvu säästva turismi põhimõtetega Euroopa Kaitsealade Liidu kodulehel .

 

Lisateave:
Nele Sõber
Keskkonnaameti looduskaitse korraldamise osakonna projektijuht
nele.sober@keskkonnaamet.ee
5770 2225

 

___________________________

Uudise autor: Keskkonnaamet 

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!