Keskkonnaamet vahetas kogemusi Läti kolleegidega

Autor:

Linda Pall
Keskkonnaamet vahetas kogemusi Läti kolleegidega
Mariana Anatoneag. Pixabay

Möödunud neljapäeval, 30. septembril 2021 toimus Keskkonnaameti ja Läti Keskkonnaameti (Valsts vides dienests) kohtumine.

 

Kohtumise käigus anti ülevaade mõlema asutuse hetkeseisust ja keskkonnavaldkonna arengutest kummaski riigis. Varemalt on meie Eesti ja Läti koostöö keskendunud kiirgusele ja järelvalvele, kuid Pärnus sai esmakordselt üheskoos laiemalt käsitletud keskkonnakasutuse teemasid.

 

Eesti delegatsiooni juhtis peadirektori asetäitja Erik Kosenkranius ning Läti delegatsiooni juhtis peadirektori asetäitja Laura Anteina. Keskkonnaameti peadirektori asetäitja Erik Kosenkranius sõnas kohtumise järel nõnda: „Kohtumised meie naabritega on väga olulised ja töösuhtlust tuleb edaspidi pigem tihendada, kuna sarnaseid teemasid on väga palju. Ühe ühise valukohana rääkisime näiteks töökoormustest keskkonna valdkonnas, sest ülesandeid on palju ja riigieelarve vahendid väga piiratud.“

 

Läti delegatsioon andis ülevaate keskkonnavaldkonna IT-süsteemide arendustest, sh teavitamise mobiilsest rakendusest,  keskkonnaregistreeringute menetluskeskkonnast ja kontrollide planeerimise süsteemist. Juttu tuli ka sellest, kuidas keskkonnalubasid kategoriseerida tegevuste riskihinnangute alusel ja avalikustamise praktikatest. Läti delegatsioon märkis eraldi ära huvi vahetada infot keskkonnalubade riigilõivude teemal  ning saada ülevaade Eesti praktikast keskkonnamõjude eelhindamisest rannikualadel. 

 

Lähemalt räägiti ka koostööst kiirguse valdkonnas. Eesti ja Läti keskkonnaameti koostöö on pika ajalooga – alates 1990ndaist aastaist peamiselt kiirgus- ja järelevalveteemadel. 2020. aastal kirjutasime alla ka omavahelise kiirgusteemalise koostööleppe. Keskkonnakasutuse käsitlemine kogu ulatuses oli aga meie koostöö ajaloos esmakordne. Keskkonnaameti koordinaator koostöös Läti Keskkonnaametiga on Teet Koitjärv.

 

Lisaks eelmainitud koostööle Lätiga on meil 2014. aastast olemas koostöölepe ka eluslooduse valdkonnas, kus meie partneriks on teine riigiamet – Läti Looduskaitseamet (Dabas aizsardzības pārvalde).

 

Lisateave:
Erik Kosenkranius
Keskkonnaameti peadirektori asetäitja
erik.kosenkranius@keskkonnaamet.ee 
502 9524

 

___________________________

Uudise autor: Keskkonnaamet 

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!