Tule kuulama/vaatama videoülevaadetest 2021. aasta seiretulemusi

Autor:

Selve Pitsal
Karikakrad
_Alicja_. Pixabay

Keskkonnaagentuur tutvustab 2021. aasta keskkonnaseire tulemusi Keskkonnaportaalis, et anda ülevaade keskkonnas toimuvast. Iga kuu teisel neljapäeval hakkame jagama ja näitama keskkonnateemade ühtses digiväravas, Keskkonnaportaalis ning Keskkonnaagentuuri sotsiaalmeedia kanalites (FB ja IG), 2021. a keskkonnaseire tulemusi tutvustavaid videosid.

 

Keskkonnaagentuur koostöös erinevate partneritega jälgib ja mõõdab paljusid keskkonna parameetreid ja ilma näitajaid, tehes seda maapõuest kuni atmosfääri kõrgemate kihtideni. Aastatepikkuse keskkonnaandmete kogumise tulemusena saame anda keskkonnaseisundile hinnanguid ja omame terviklikku ülevaadet sellest, kuidas looduskeskkonnal läheb.  

 

Igal aastal tekib seire käigus huvitavaid leide ja tähelepanekuid, mida teistega jagada. Varasem seire tulemuste tutvustus oli rohkem suunatud ametnikele ja koostööpartneritele, kuid nüüd soovime kõigini tuua keskkonnaseire tulemusi, tähelepanekuid ja huvitavamaid momente, tõstes iga inimese keskkonnateadlikkust.  

 

Igaüks meist soovib elada keskkonnas, kus on säilinud elurikkus, puhas õhk ja vesi. Me kõik kasutame looduse hüvesid, mõnikord seda endalegi teadvustamata. Loodame, et videoülevaated aitavad selgitada looduses toimuvaid muutuseid ja annavad mõtteid, kuidas ka ise keskkonda paremini hoida. 

 

Vaata lähemalt ka kaardiloost , kus ja milleks seiret tehakse. Tutvu lähemalt ka 2021. a keskkonnaseire lühiülevaatega 

 

Videoülevaadetes  on võimalik saada vastused  järgmistele küsimustele: 

  • Kui palju on meil vett? 
  • Mida teeb meie ilm? 
  • Kuidas läheb meil elusloodusel? 
  • Kui puhas on meie õhk? 
  • Mida sa tead meie mullast? 
  • Milline on meie metsa tervis? 
  • Kui heas seisus on meie vesi? 

 

__________________________

Uudise autor: Keskkonnaagentuur

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!