Tule uudista „ Virumaa veed puhtaks“ uut kaardilugu!

Autor:

Selve Pitsal
Vaade jõele
Nowaja. Pixabay

Millised rändevõimalused on kaladel Virumaa jõgedel? Mis annab Aidu karjääri veele iseloomuliku türkiissinise värvi? Kuidas eemaldatakse nõukogudeaegset jääkreostust? 

 

Seda, ja palju muud huvitavat saad teada, kui uurid Virumaa veed puhtaks  projekti ahjusooja kaardilugu! Euroopa Liidu LIFE programmi toetusega projekt hõlmab mitmeid tegevusvaldkondi Ida- ja Lääne-Virumaal, eesmärgiga parandada sealsete veekogude ehk Viru alamvesikonna seisundit. 

 

See on mahukas ja aastatepikkune töö, milleks kasutatakse palju erinevaid meetodeid. Projekti tegevustest terviklikumaks ülevaateks olemegi koostanud kaardiloo, kust saavad huvilised kerge vaevaga visuaalselt huvitava ülevaate projektist ja kodukandis toimuva kohta. 

 

Projekti valdkondi on käsitletud teemagruppidena, mida saadavad informatiivsed kaardid. Kaartidelt on mõne näitena võimalik vaadata, milliste veekogumite survetegureid uuritakse, kus parandatakse kalade rändetingimusi ja millistel objektidel eemaldatakse jääkreostus. Lisaks on tegevusepõhiselt välja toodud viited lisamaterjalidele ja projekti käigus valmivatele aruannetele ja uuringutele. 

 

Kaardilugu uuendatakse ajas. See tähendab, et sellel tasub jooksvalt silma peal hoida – kui projekti käigus midagi uut korda saadetakse, saab see ka seal kajastatud. Kaardilugu jääb kättesaadavaks ka Life IP CleanEST projekti veebileheküljel.

 

Head tutvumist!

 

Link kaardiloole: https://storymaps.arcgis.com/stories/d913f6ae5a8c4ccf868762be380ad368?fbclid=IwAR3EYKuenVwvt6cmUngt4HdNHwTPCWYSfURIMKlsZ48ZeDx5rdm9Vma4iZY 

 

Kertu Kula

Kommunikatsiooni peaspetsialist

 

___________________________

Uudise autor: Keskkonnaagentuur

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!