Valitsus toetas keskkonnamaja ehitust

Autor:

Kaisa Viira
Märksõnad

Valitsus otsustas toetada ja rahastada keskkonnamaja ehitust. Eesti kõige keskkonnasõbralikum riigihoone kerkib Tallinna mereäärsesse kvartalisse. „Keskkonnamaja on Eesti esimene puitarhitektuuriga riigihoone, mis hakkab oma keskkonnasõbralikkusega kandma valdkonna suunanäitaja rolli ja millest teisalt kujuneb rohepöörde kompetentsikeskus,“ ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder.

 

„Keskkonnamajas leiab ruumikitsikuses vaevlev Eesti Loodusmuuseum endale nüüdisaegse ja väärika kodu, et olla atraktiivne kõigile külastajatele lasteaialastest turistideni,“ lausus Mölder. Uude hoonesse on kavandatud nüüdisaegsed fondihoidlad, teadlaste tööruumid, püsinäituste hoone ja ajutiste näituste saal.  „Kokkuvõttes annab see võimaluse tegevust laiendada ja lubab oluliselt suurendada külastajate arvu,“ sõnas minister. 

 

Keskkonnamajja koonduvad ka Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti, Keskkonnaagentuuri, Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse Tallinna struktuuriüksused. „Uues kohas Eesti Loodusmuuseumiga tekkiv sünergia aitab kaasa keskkonnahariduse arengule, uute teadmiste sünnile ning keskkonnaeesmärkide saavutamisele,“ toonitas Mölder. 

 

Keskkonnamaja projekteerimisel on aluseks rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võidutöö, mis pakkus ühe suure  hoone asemel välja kolmest hoonest koosneva, linnakvartalina toimiva keskuse. Tallinnasse Meremuuseumi lennuangaaride ja Noblessneri sadamalinnaku vahele, aadressile Vesilennuki 12, kerkib kolmest puithoonest koosnev ansambel: 5-korruseline büroohoone (dokihoone), 4-korruseline büroohoone (linnamaja) ja muuseumi püsinäituste maja.

 

44,1 miljonit eurot maksva keskkonnamaja ehitust rahastatakse võrdsetes osades CO₂ kvoodi müügi rahast ja  Riigi Kinnisvara ASi eelarvest.

 

Maja projekteerimine lõpeb  tänavu mais. Praegu käib projekti ekspertiis ja tellijapoolne läbivaatus. Projekti kooskõlastamise järel on olemas ehitusluba ja valmidus kuulutada välja ehitushange.

 

Ehitust on kavas alustada järgmise aasta märtsis. Keskkonnamaja peaks olema valmis 2024. aasta sügisel.

 

___________________________

Uudise autor: Keskkonnaministeerium

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!