Võrus algas loodusõhtute sari

Autor:

Kaisa Viira
Võrus algas loodusõhtute sari
Märksõnad

Eile, 26. juulil sai alguse põnev ja hariv loodusõhtute sari "Putumutukas - õhus, vees, mullas ja murus", kuhu on oodatud kõik loodushuvilised ja lastega pered.

 

Loodusõhtute sari koosneb kuuest loengust, mis avavad kuulajate jaoks putukate ja konnade kireva maailma. Loodusõhtud teeb eriliseks asjaolu, et Võrru tulevad oma ala tuntumad teadlased ja putukauurijad. 

 

Loodusõhtute korraldamise eesmärgiks on tutvustada elurikkuse olulisust ning keskkonnakaitse vajalikkust. Loodusõhtute raames pööratakse tähelepanu linnakeskkonna elurikkusele ja selgrootute (putukate jt) maailma tundmaõppimisele - nende olulisusele meie ökosüsteemis ja nende kaitsmise vajalikkusele.

 

Loodusõhtu esimene loeng toimus 26. juulil  Kagukeskuse 1. korrusel, kus avati ka mesilaste elu tutvustav näitus ja räägiti mesilaste elust ja nende vajalikkusest. Loengupidajaks oli mesinik ja õppejõud Valmar Lutsar.

 

Järgmised loengud toimuvad Koreli pargis:

  • 29. juuli kell 18 - „Kiili eluring ja linnaputukad“, putukauurija Mati Martin
  • 5. august kell 18 - „Milleks meile putukad?“, putukateadlane Urmas Tartes
  • 12. august kell 18 - „Liblikate ja kimalaste kirev maailm“, liblikate ja kimalaste uurija Urmas Jürivete
  • 23. august kell 18 - „Sinu kaheksajalgne sõber – ämblik“, ämblikuurija Mart Meriste
  • 26. august kell 18 - „Milleks meile konnad?“, konnateadlane Elin Soomets

Võru Kagukeskusesse on üle seatud ka Eesti Mesinike Liidu pop-up näitus, mis sisaldab endas mõtteainet keskkonna tervise ning mesilaste ja inimeste osa selles. Näitus koosneb kolmest portatiivsest seinast, mis pakuvad nii teksti, pilti, videot kui ka interaktiivset tegevust. Unustatud pole ka lapsi, neile on näitusel mitu mesilasteemalist mängu. Näituse üks tõmbenumbreid on nn mesitaru – spetsiaalne „telk“, kus saab kuulda mesitarule omaseid hääli, tunda tarulõhnu, vaadata mesilasi ekraanil toimetamas ning omal nahal tunda, mis tunne võiks olla mesitaru sees.

 

Loodusõhtute ja näituse korraldamist toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Eesti-Vene piiriülene koostööprogramm 2014–2020.

 

“Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.

 

_______________________

Uudise autor: Võru linn

VAATA ORIGINAALUUDIST SIIT!