Sündmused

Uudised

Jõgeva on pea kindlasti ainus linn Eestis, mille mainimine meenutab kohe ilma – on ju seal meie külmapealinn.

Keskkonnaagentuuri ulukite peaspetsialist Peep Männil avaldas koos Toulouse´i ülikooli teadlase Nathan Ranc’iga rahvusvahelises teadusajakirjas Mammal Research ülevaateartikli Eesti šaakalitest.

 

Aasta hakkab lõppema ja loetud päevade pärast vahetub ka aasta linnu tiitlikandja. Tänavu on selleks olnud kuldnokk. Vaatame üle, milliseid põnevaid andmeid leidub Keskkonnaagentuuri Matsalu rõngastuskeskuse arhiivides kuldnoka kohta.

 

Talvised ilmad ja püsivad miinuskraadid katavad järjest enam veekogusid jääga.

Uuest Euroopa Keskkonnaagentuuri aruandest selgub, et vastupidavama ja jätkusuutlikuma tuleviku loomine nõuab Euroopalt oma majandusmudeli ümberkujundamist. Aruandes tuuakse esile Euroopa võimalused majanduse loomisel, mis suudab tagada heaolu ja jätkusuutlikkuse.

Euroopa Keskkonnaagentuur (EEA) avaldas äsja andmed, mis näitavad, et kogu Euroopas suureneb asulareovee osakaal, mida kogutakse ja puhastatakse ELi standardite järgi.

Delfi ja Eesti Päevaleht avaldasid selle aasta sada kõige mõjukamat Eesti inimest. Nende seas on ka Keskkonnaagentuuri sünoptik Kairo Kiitsak, kes on paljude eestlaste südamed võitnud. Teda on avalikkuses nimetatud ka Eesti kõige täpsemaks ja inimkeeli kõnelevamaks sünoptikuks.

Anname teada, et senine Keskkonnaregistri avalik teenus aadressil register.keskkonnainfo.ee/ suleti lõplikult 15. novembril 2021. Kasutajad suunatakse automaatselt Keskkonnaportaali registri vaatesse.

 

Keskkonnaagentuur esitleb teist aastat järjest Pimedate Ööde filmifestivalil (PÖFF) keskkonnafilmide eriprogrammi, et aidata kinosõpradel paremini jõuda teemadeni, mis puudutavad kogu ühiskonda.