Kärp
Karl Jakob Toplaan

Anna teada, kui oled kohanud kärpi!

Kuigi kärp võib tunduda Eestis üpris tavaline ja levinud loom, siis kahjuks seda liigi vaatlusandmetes ei kajastu. Uue Euroopa imetajate atlase jaoks kogutavates andmetes on kärpi Eestis alates 2000. aastast registreeritud vaid üksikutel kordadel ning suures osas Eesti kohta kärbi leiuandmed puuduvad.

Kärp (Mustela erminea), nagu ka teised kärplased, on pika ja saleda kehaga väike kiskjaline. Kevadest sügiseni on kärbil suvekasukas pealt punakaspruun ning kõhu poolt kollakasvalge. Sügisel vahetab kärp selle välja valge talvekasuka vastu. Kärbi iseloomulikuks tunnuseks on must sabaots, mille abil saab teda kergelt nirgist eristada. Ka suuruselt on kärp suurem ning võib jahtida endast palju suuremaid loomi kuni isegi jäneseni välja.

Ootame kärbi ja teiste kärplaste (nugised, naaritsad, nirk, tuhkur, mäger ja saarmas) vaatlusandmeid, mis tehtud viimase kahekümne aasta jooksul. Vaatluse saad esitada kasutades loodusvaatluste nutirakendust. Kui sa pole täiesti kindel, mis loomaga tegemist oli, siis lisa kindlasti vaatluse juurde ka pilt. 

Ajaline kestus:

2023

Otsekontakt:

Uurimust kirjeldavad märksõnad:

Eesmärk:

Kaardistada kärbi ja teiste kärplaste levikut Eestis