EUROPARC Federation

Kaitsealade säästva turismi tunnustused on Eestis saanud Lahemaa, Matsalu ja Soomaa rahvuspark

EUROPARC Federation, tuntud ka kui Euroopa Kaitsealade Liit, loodi 1973. aastal ning selle eesmärkideks on edendada kaitsealade planeerimist ja korraldust, aidata kaasa uute kaitsealade tekkele ning tõsta teadlikkust kaitsealadest. Organisatsioonil on ligi 400 liiget Euroopa erinevate kaitsealade ja looduskaitsega seotud asutuste või üksikisikute näol 39 riigist. Moodustatud on ka piirkondlikud sektsioonid ning Eesti osaleb aktiivselt Põhja- ja Baltimaade sektsiooni (Nordic-Baltic section) töös. 

 

Junior Ranger Karulas 2020

JUNIOR RANGER. Noore looduskaitsja suvine kursus Karula rahvuspargis 2020. a. Autor: Margit Turb

 

Liit korraldab koolitusi looduskaitsjate professionaalsete oskuste arendamiseks, vahetatakse kogemusi, osaletakse Euroopa looduskaitse poliitikate kujundamisel ning rahvusvahelistes projektides. Organisatsioon korraldab kogu Euroopas noorte looduskaitsjate programmi Junior RangerLisaks antakse välja kaitsealade säästva turismi tunnustusi, mille on Eestis saanud Lahemaa, Matsalu ja Soomaa rahvuspark [1].

 

Eestist on organisatsiooni liikmeteks Kliimaministeerium ja Keskkonnaamet. Varasemalt on liikmeks olnud Lahemaa rahvuspark. 

 

Viimati muudetud: 11.03.2024

 

____________________________________________________________________________________________

[1] Matsalu ja Soomaa on nüüd rahvusvaheliselt tunnustatud loodusturismi sihtkohad